ADLER

6. december 2018

ADLER Arbeitsmaschinen

  • adler-raupenfahrwerk-05

    ADLER Raupenfahrwerke der F-Serie

  • adler-raupenfahrwerk-03

    Hydraulisch teleskopierbar

  • P1400267

    ADLER F-Serie

  • adler-raupenfahrwerk

    Von 1700 - 4500 Kg

  • adler-raupenfahrwerk-04

    ADLER Bohrgerät auf ADLER Raupenfahrwerk

  • adler-raupenfahrwerk-01

    Hydraulisch angetrieben über externe Versorgung

  • adler-raupenfahrwerk-06

    Stabile Stahlbauausführung sorgt für lange Lebensdauer

  • adler-raupenfahrwerk-07

    ADLER Raupenfahrwerke der F-Serie

  • adler-raupenfahrwerk-08

    ADLER Raupenfahrwerke der F-Serie

  • adler-raupenfahrwerk-09

    Qualitätsmotoren sorgen für gutes Drehmoment

  • adler-raupenfahrwerk-10

    Viele Anschraubpunkte die kundenspezifisch genutzt werdern können

  • P1400272

    ADLER Raupenfahrwerke der F-Serie

  • P1400263

    ADLER Raupenfahrwerke der F-Serie

  • P1400258

    ADLER Raupenfahrwerke der F-Serie

Yderligere information!

Udfyld venligst formularen for yderligere info, så vil vi eller vores samarbejdspartner komme tilbage med mere information.


* påkrævet felt

ADLER larvefødder F-Serie

Vi har noget i mod fastkørte situationer!
Alle steder hvor hjul kan komprimentere eller beskadige jorden er ADLERs larvefødder den ideelle løsning.

Larvefødderne gør det muligt at manøvere og stabilisere selv de mest udsatte steder.

Uanset om det er en borerigg, løfteplatform, kran eller høstmaskine gør larvefødderne din maskine til en flexibel Off-Roader.

Fordele

  • Ideel til industri, landbrugs- og byggemaskiner
  • Undervogn kan leveres med teleskop (smal/bred)
  • Ekstrem robust opbygning
  • Standard med 4 surringspunkter
  • Kan tilpasses efter ønske
  • 2 hastigheder muligt (optional)

Teknisk data

ADLER larvefødder F-Serie F 17F 25F 30F 35F 45
Last kapacitet inkl. Larvefødderkg1.7002.5003.0003.5004.500
Last kapacitet eksl. larvefødderkg1.3802.1102.5502.8153.660
Vægtkg320390450685840
Længdemm13441.4461.6991.7281.903
Bredde min.mm7257757808351.000
Bredde max.mm1.1251.1751.1801.2351.400
Højdemm336336336418418
Hastighedkm/h2,82,9/5,1
Max olieflow pr. motorl/min2035
max omdrejninger pr. motorNm1.4433.317/1.864
Max. Trykbar180